zaterdag 17 juli 2010

Na wat vertraging nu toch gewoon Dostojevski in de Moskouse metro



Even mijn gelijk halen.
Een paar weken geleden schreef ik over de uitgestelde opening van het Moskouse metro-station Dostojevski. De sombere panelen, met taferelen uit het weinig opwekkende werk van de grote schrijver, zouden labiele reizigers wel eens tot zelfmoord kunnen drijven. Althans, dat beweerden sommige psychologen, die van de Russische media ruim baan kregen.

En toen vervolgens de opening van het station werd uitgesteld, lag de conclusie – volgens diezelfde kranten – voor de hand: die panelen, daar was het laatste woord nog niet over gesproken! De wijze burgemeester Loezjkov zou het station bezoeken en zijn oordeel uitspreken. Ik vermoedde dat de bouw simpelweg wat vertraging had opgelopen en schreef: “Ik wil wedden … dat station Dostojevski over een week of wat gewoon zijn deuren opent. En dan heeft Moskou er een mooie trekpleister bij.”

En zie, een trekpleister is het. Somber? De metro van Amsterdam, díe is somber!







Meer foto's bij Russos.

3 reacties:

  1. De Amsterdamse metro heeft net iets meer sfeer dan de Rotterdamse! De minste kunst is in Nederlands metro's helaas teveel gevraagd, de overblijfselen uit de jaren '60-'80 daar gelaten.
    BeantwoordenVerwijderen
  2. Kunst of geen kunst, dat maakt wat de Amsterdamse metro betreft niet veel uit. Daar krijg je met 10 originele Rembrandts, 20 Appels en 30 tekenngen uit De Avonden van Reve nog geen sfeer.
    BeantwoordenVerwijderen
  3. Die grijs gesteende beschilderde wanden en die kijkgaten op Centraal station herbergen in mijn ogen toch een grote mysterieusiteit..
    BeantwoordenVerwijderen