IJsland, Lapland? De Faröer eilanden misschien? Nee, deze prachtige berg treft u aan als u Moskou verlaat in zuid-oostelijke richting, na zo’n 80 kilometer, halverwege richting Rjazan.Het is de afvalberg van de kunstmestfabriek van Voskresensk. Enkele posts op Russische weblogs hebben van deze uitdijende hoop fosforgips een populair dagtripje gemaakt.


Een leuke setting ook voor een fotoshoot:

De kunstmestfabriek van Voskresensk produceert onder meer diammoniumfosfaat, trinatriumfosfaat en oleum (ook wel rokend zwavelzuur genoemd). En heeft als restpoduct dus onder meer fosforgips. Kan dat nog een beetje kwaad, fosforgips? Ach, het verspreidt radon, een radioactief gas dat straling afgeeft dat kanker kan veroorzaken. Het gebruik als bouwmateriaal wordt afgeraden.
Raadselachtig, maar Russen trekken zich van dat soort dingen vaak weinig aan. Ze moeten door de politie worden tegengehouden om die berg op te gaan.
Raadselachtig, maar Russen trekken zich van dat soort dingen vaak weinig aan. Ze moeten door de politie worden tegengehouden om die berg op te gaan.

0 reacties:
Een reactie plaatsen